Csitában az orosz férfi szuperbajnokság harmadik fordulójában Jevgenyij Tomasevszkij legyőzte a címvédő Igor Liszijt, félpontos előnnyel vezet. A játéknapon megszerezte első nyerését a mezőny legfiatalabb résztvevője, a 17 esztendős Vladiszlav Artyemijev. Korai tisztáldozatot hozott, a tavalyi Európa-bajnok Alekszandr Motiljev súlyos időzavarba került, azonnali vesztőt húzott előnyt biztosító lépés helyett. A négy döntetlenül végződött partiban reális eredmények születtek. A női viadalon a remiző Olga Girja és Alekszandra Gorjacskina fél ponttal előzi meg a szerencsével sem hadilábon álló címvédő Valentyina Gunyinát és első győzelmét elérő Katyerina Lahnot.

2015-08-11_210149

A viadal harmadik játéknapján a kitűnő elméleti felkészültségéről ismert Jevgenyij Tomasevszkij a címvédő Igor Liszijre mért vereséget. Liszij a javított Tarrasch védelmű partiban passzívan játszott, Tomasevszkij támadási lehetőséghez jutott. Pontatlanságok is becsúsztak akciójába, Liszij esélyesebb védekezési lehetőséget mulasztott el, királya végül áldozatul esett.

Pályafutása első szuperbajnokságán első győzelmét aratta a viadal legfiatalabb résztvevője, a 17 esztendős Vladiszlav Artyemijev. A tavalyi Európa-bajnokságon meglepetésre nyert a válogatott mellett már évek óta szekundánsi feladatot ellátó Alekszandr Motiljev, Csitában azonban eddig elnézéseivel tűnt ki. Artyemijev fiatalos hévvel játszva tisztet áldozott, majd a legesélyesebb folytatást nem találta meg. Motiljev kecsegtető pozícióban vesztőt húzott.

A négy döntetlennel végződött partiban reális eredmények születtek. Két vesztése után Ildar Hajrullin gyalogot áldozva jutott egyenlő esélyű álláshoz, a hétszeres bajnok Peter Szvidler harmadik döntetlenét könyvelhette el.

Szergej Karjakin ellen Nyikta Vityjugov a modern Benoni védelemben kezdeményezéshez jutott, de áttörni nem tudott.

Békés döntetlen született Dmitrij Jakovenko és Denisz Hiszmatullin partijában, míg a junior résztvevők, Ivan Bukavsin és Daniil Dubov hullámzó küzdelemben osztozott meg a ponton.

1.Jevgenyij Tomasevszkij 2,5 pont
2-5. Ildar Hajrullin, Vladiszlav Artyemijev, Szergej Karjakin és Nyikita Vityjugov 2
6-8. Dmitrij Jakovenko, Dannil Dubov és Peter Szvidler 1,5
9-10. Ivan Bukavsin és Igor Liszij 1
11-12. Alekszandr Motiljev és Denisz Hiszmatullin 0,5

a8fc863662e492f2ab251f415d0adac2

A női viadalon a két nagy esélyes, a címvédő Valentyina Gunyina és Katyerina Lahno nyeréseikkel fél pontra megközelítették a remiző Olga Girját és Alekszandra Gorjacskinát. A címvédő Gunyina drámai csatában győzött, Anasztaszia Szavina fonalas nyerést is kihagyott, majd tálcán kínálta a fordítás lehetőségét. Lahno nyugodt pozíciós partiban szerezte meg első győzelmét.

A két vesztéssel rajtoló Alina Kaslinszkaja fél pontot rabolt Gorjacskinától. Az olimpiai bajnokcsapat két tagja, Olga Girja és Natalija Pogonyina kiegyenlített küzdelemben remizett. Jekatyerina Kovalevszkaja és Anasztaszia Bodnaruk pontosztozkodása hullámzó partiban született meg.

Alekszandra Kosztenjuk minimális előnye kevés volt a győzelemhez, harmadik döntetlenét érte el.

A 3. forduló eredményei:Alina Kaslinszkaja (2441) – Alekszandra Gorjacskina (2474) döntetlen
Anasztaszia Szavina (2429) – Valentyina Gunyina (2531) 0 – 1